Наукова робота кафедри технічного сервісу

З 2006 р завідувачем кафедри є д.т.н, проф. Тарельник В’ячеслав Борисович. Кафедра створена в 2005 році шляхом реформування кафедри “Експлуатації і ремонту машин”. Частка викладачів, що мають вчені ступені складає 82%. Кафедра докладає всіх зусиль для підтримання високого професійного рівня викладачів. Всі викладачі постійно проходять стажування в провідних вузах України та за кордоном.

Викладачі кафедри мають публікації у журналах, що індексуються наукометричничними базами SCOPUS та WoS.  Загальний індекс  Хірша по SCOPUS дорівнює – 23.

При кафедрі відкрита аспірантура та докторантура  по спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Працює наукова школа.

Період та історія створення наукової школи:

Ще в 1997 році почала своє становлення наукова школа «Забезпечення якості виробів загального машинобудування в механоскладальному виробництві» започаткована д.т.н., професором Захаровим Миколою Володимировичем, під керівництвом якого захистили свої кандидатські дисертації по спеціальності «Технологія машинобудування»: Осіпов Валерій Анатолійович, Кушніров Павло Васильович, Радчук Олег Володимирович, Коноплянченко Євген Владиславович, Чибіряк Яна Іванівна, Яременко Віктор Петрович, Бей Роман Васильович, Бондарев Сергій Григорович.

В 2001 році була захищена докторська Тарельником В’ячеславом Борисовичем, науковим консультантом якого був професор Захаров М.В. Вже понад десять років на кафедрі «Технічний сервіс» існує напрям наукової школи «Забезпечення експлуатаційних властивостей  робочих поверхонь деталей машин ресурсо-зберігаючими енергоефективними технологіями» керівником якої є д.т.н., професор Тарельник В.Б.

Вже під керівництвом професора Тарельника В.Б. захистили свої кандидатські дисертації доценти кафедри технічного сервісу Марцинковський Василь Сігізмундович таБілоус Андрій Валерійович.  В 2013 році лави наукової школи поповнив Захаров Максим Миколайович, науковим керівником якого був д.т.н., професор Тимофієв Юрій Вікторович з НТУ «ХПІ».

Основні напрямки наукової школи на даний момент є:

–        Розробка теорії та практики створення нових високоефективних і конкурентоспроможних технологій формування необхідної якості поверхонь деталей машин.

–        Розробка енергозберігаючих технологій для забезпечення експлуатаційних властивостей робочих поверхонь деталей.

–        Управління якістю поверхневих шарів деталей, що забезпечують надійність та довговічність найважливіших елементів машин.

–        Ресурсозберігаючі технології виробництва і реновації енергетичного обладнання.

–        Розробка ресурсозберігаючих технологій виробництва і реновації промислового обладнання, та прогресивні технології його реінжинірингу.

–        Проектування, модернізація, підвищення динамічної стійкості, забезпечення стійкості роботи в перехідних режимах компресорного та насосного обладнання для хімічної, нафтохімічної, металургійної, газової і інших галузях промисловості.

В напряму досліджень наукової школи виконується держбюджетна тематика ДБТ № 0116U002756 «Розробка енергозберігаючих технологій для забезпечення експлуатаційних властивостей робочих поверхонь деталей» із загальним обсягом фінансування на 2016-2017 р.р.  – 420 тис. грн.

Співробітництво з промисловим сектором здійснюється на основі госпдоговірних тематик, яких за останній час науковою школою було виконано на загальну суму понад 300 тис.грн.

Інноваційність розробок наукової школи підтверджена понад 280 патентами.

Кафедра технічного сервісу активно співпрацює із закордонними вузами та науковими установами такими як:

–          Сілезький політехнічний університет, м.Гливиця, Польща;

–          Політехніка Свентокржиська в м.Кельце, Польща;

–          Інститут прикладної фізики Академії наук Молдови.

Крім того з Політехнікою Свентокржиською та ІПФ АН Молдови заключні угоди про співробітництво, ініціатором заключення яких була кафедра технічного сервісу на чолі з професором Тарельником В.Б.

До спільних наукових досліджень активно залучаються сучасні матеріальні бази закордонних університетів. В рамках договору про наукове співробітництво між СНАУ та Політехникою Свентокржиською в Кельцях (Польща) проводяться наукові дослідження по металографічному та трибологічному аналізу дослідних зразків.

Значну увагу колектив кафедри приділяє науковій роботі зі студентами. Для зміцнення студентської наукової роботи з виробництвом кафедрою періодично організовуються екскурсії на провідні машинобудівні та ремонтні підприємства України такі як ПАТ «Харківський тракторний завод», ТОВ «ТРИЗ» ЛТД, міжнародні виставки техніки та технологій такі як «Інтерагро», «TIR».

Студенти залучаються до роботи над розробкою наукових напрямків кафедри, беруть участь у виконанні планових НДР при проведенні експериментальних та обчислювальних робіт, в теоретичних дослідженнях.

Про високий рівень підготовки студентів говорить їх успішна участь у Всеукраїнських студентських предметних олімпіадах та конкурсах наукових робіт.

Три викладачі кафедри, а саме проф. Тарельник В.Б., доц. Марцинковський В.С., доц. Кононоплянченко Є.В. є Дійсними членами Української технологічної академії та доц. Яременко В.П.  є членом-кореспондентом Міжнародної академії наук екологічної безпеки. Завідувач кафедри технічного сервісу д.т.н., проф. Тарельник В. Б. є головним редактором міжнародного спеціалізованого науково-технічного журналу «Компресорне та енергетичне машинобудування».