Інженерно-технологічний факультет

Інженерно-технологічний факультет ще в якості факультету механізації сільського господарства розпочав підготовку інженерів-механіків з 1 вересня 1978 р. у складі Сумського філіалу харківського сільськогосподарського інституту ім.В.В.Докучаєва. Відкриття факультету з однією спеціальністю «Механізація сільського господарства» було пов’язане з необхідністю забезпечення північно-східних областей України інженерами-механіками.

У 1978-1979 н. р. деканом факультету був доцент Олійник Григорій Макарович

, а з вересня 1979 р. по березень 1983 р. – доцент Ребенко Іван Максимович

З 1983 по 1987 р. деканом був доцент Качканьян Роман Арменакович,

а з грудня 1987 р. по вересень 1999 р. – доцент Ребенко Іван Максимович, з вересня 1999 р. по березень 2005 р. – професор Захаров Микола Володимирович

З березня 2005 р. факультет очолює доцент Довжик Михайло Якович

Перший випуск 46 інженерів-механіків факультет здійснив у 1983 р., причому 6 випускників отримали дипломи з відзнакою. На цей час в складі факультету вже було 5 кафедр.

За час існування факультету проведено 34 випусків інженерів-механіків, 20 з них освітнього ступеня «Магістр»з 1996 року та 3 випуски енергетиків, з них  2 освітнього ступеня «Магістр».   Середній контингент студентів на факультеті становить близько 600.осіб.

З травня 2022 року факультет очолює доктор технічних наук, академік Зубко Владислав Миколайович

Перелік спеціальностей

На сьогодні на факультеті готують фахівців освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальністю 208 «Агроінеженерія» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». З 2016 року відкрита нова спеціальності 275 «Транспортні технології».

На сьогодні організацію діяльності та управління навчально-виховним процесом на інженерно-технологічному факультеті проводять вчена і методична ради, деканат і 7 кафедр: «Агроінженірингу», «Технічного сервісу», «Транспортних технологі», «Охорони праці та фізики», «Експлуатації техніки», «Вищої математики», «Енергетика та електротехнічних систем». На кафедрах факультету працюють 8 докторів наук, професори та 25 доцентів.

Успішні випускники факультету

Турчин Петро Іванович – заступник директора департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА;

Карпенко Сергій Михайлович – керівник підприємства «Хлібодар» Сумського району;

Довгопол Сергій Павлович – генеральний директор Тростянецький машинобудівний завод;

Демченко Іван Олександрович директор ТОВ «Альянс» Липоводолинський район;

Курмаз Андрій Миколайович – заступник директора департаменту Регуляторної політики;

Харьков Валерій Олександрович – заступник генерального директора заводу «Кобзаренка»;

Горовий Дмитро Михайлович – директор з після продажного обслуговування «Юпітер 9 Агросервіс»