Спеціальність 208 «Агроінженерія»
На інженерно-технологічному факультеті Сумського НАУ ведеться підготовка здобувачів вищої освіти зі спеціальності 208 «Агроінженерія» за наступними освітніми програмами:
- ОПП «Агроінженерія» початковий рівень (короткий цикл);
- ОПП «Агроінженерія» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
- ОПП «Механізація сільського господарства» другий (магістерський) рівень вищої освіти;
- ОПП «Системи точного землеробства» другий (магістерський) рівень вищої освіти.
Об’єкти вивчення та діяльності за освітніми програмами:
– механізовані технології, технологічні процеси та системи машин з виробництва, первинної обробки, зберігання і транспортування сільськогосподарської продукції;
– процес ефективного використання машин та засобів механізації, методи проведення наукових досліджень в агропромисловому виробництві.
Цілі навчання за освітніми програмами:
– підготовка фахівців здатних удосконалювати і розробляти нові механізовані енергозберігальні, екологічно безпечні технології виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції;
– оволодіння методиками використання інноваційних технологій в галузі аграрного виробництва;
– аналіз інформації, вибір оптимальних рішень та впровадження новацій в сфері аграрного виробництва;
– практичне застосування знань і вмінь в сфері аграрного виробництва до конкретних умов господарювання.
Зміст предметних областей освітніх програм:
– поняття, концепції, теорії, що є основою для розробки перспективних технологій, машин і засобів механізації в агропромисловому виробництві;
– основи використання та обґрунтування раціональних схем машинних агрегатів та їх функціонування;
– обґрунтування ефективних технологічних процесів та машиновикористання з метою енерго- та ресурсозбереження в системах технологій аграрного виробництва.
Придатність до працевлаштування випускників за освітніми програмами.
Діяльність у сфері агропромислового виробництва, освіти та науки. Консультативно-дорадницька діяльність у сфері виробництва. Адміністративна, дослідницька та викладацька діяльність.
Згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) та International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08) випускник з освітньою кваліфікацією освітньо-професійної програми може працевлаштуватися на посади переліку який подається відповідно до класифікатора професій ДК 003:2010.
Місце працевлаштування за освітніми програмами.
Підприємства та господарства агропромислового виробництва, підприємства сільськогосподарського машинобудування, структурні підрозділи Міністерства аграрної політики та продовольства України, науково-дослідні, проектно-технологічні установи, ВНЗ аграрного профілю, коледжі, заклади професійно-технічної освіти та інші установи і організації.
Терміни навчання за освітніми програмами.
– ОПП «Агроінженерія» початковий рівень (короткий цикл) – два роки;
– ОПП «Агроінженерія» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти – на основі ПЗСО чотири роки і на основі раніше здобутого рівня вищої освіти – три роки;
– ОПП «Механізація сільського господарства» другий (магістерський) рівень вищої освіти – один рік чотири місяці;
– ОПП «Системи точного землеробства» другий (магістерський) рівень вищої освіти – один рік чотири місяці.