ВІЗИТ ПОЛЬСЬКИХ НАУКОВЦІВ У СНАУ

ВІЗИТ ПОЛЬСЬКИХ НАУКОВЦІВ В СНАУ

20 листопаду 2018 року Сумський НАУ з робочим візитом відвідала делегація Політехніки Свентокржиської в Кельцях (Польща), в складі директора Центру лазерної обробки металів, д.т.н., професора Богдана Антошевського та д.т.н., професора Чеслава Кундери. Візит мав за мету узагальнення результатів проведених досліджень спільно з наукової школою під керівництвом професора Тарельника В.Б.

Результатами наукової співпраці тільки у 2018 році стали опублікована монографія та 8 статей в журналах, що входять до наукометричної бази Scopus 4 з яких ще входять до бази Web of Science.

Поважні гості мали зустріч з ректором СНАУ Ладикою В.І., де обговорили майбутні стратегічні напрямки наукового партнерства та подальші шляхи співпраці двох університетів СНАУ та Політехніки Свентокржиської.

На інженерно-технологічному факультеті гостям був презентований Центр точного землеробства, який представив декан ІТФ Довжик М.Я. та лабораторія Електровакуумних технологій, якою керує професор Лобода В.Б.

Із завідувачем кафедри «Технічний сервіс», професором Тарельником В.Б. польські колеги здійснили напрацювання подальших досліджень в напряму отримання функціональних покриттів ресурсозберігаючими та екологічно чистими технологіями.

Крім того гості мали нагоду познайомитися із матеріальною базою Роменського коледжу СНАУ. Із профорієнтаційною метою та з метою популяризації міжнародних наукових надбань СНАУ, відбулася зустріч із студентським та педагогічним колективом коледжу, на чолі з директором Шевченко О.І. Які зустрічали поважних гостей в найщиріших українських традиціях.

Делегації було запропоновано долучитися до пам’яток культури та історії, в тому числі і спільної . Так була здійснена екскурсія до пам’ятнику мамонту в селі Кулешівка, Недригайлівського району, де в 1841 році проходила границя між Польщею та Росією.

Гості відвідали знамениті Скіфські кургани на батьківщині останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського в селі Пустовійтівка.

Зустріч була плодотворною та змістовною, окреслені шляхи подальшої співпраці двох вищих навчальних закладів СНАУ та Політехніки Свентокржиської в Кельцях.