Все більш реальні обриси приймає створюваний в Сумському НАУ  Центр точного землеробства.

Все більш реальні обриси приймає створюваний в Сумському НАУ

Центр точного землеробства.

Про важливість осередку підготовки висококваліфікованих кадрів для використання сучасних технологій в аграрному секторі Північно-східного регіону України було наголошено під час візиту Прем»єр-міністра нашої країни до СНАУ.

Найбільш зацікавленим в такій підготовці є крупний та середній аграрний бізнес, який бачить у використанні деталізованих впливів на всіх етапах вирощування продукції рослинництва джерело ефективності і стабільності. Доцільною в цьому процесі є участь закладів аграрної освіти різних рівнів.

20 березня 2018 року на базі Інженерно-технологічного факультету відбулася нарада « Інтеграція Сумського НАУ та закладів професійно-технічної освіти в спільній підготовці за виробничими спеціальностями». В робочій зустрічі прийняли участь Заступник голови Сумської облдержадміністрації Подопригора М.А., керівники профільних департаментів, центру професійно-технічної освіти та директори ряду ПТНЗ Сумської області.

Від СНАУ – ректор, академік Ладика В.І. та декани інженерного і агрономічного факультетів.

На першому етапі фахівці університету ознайомили представників обласного керівництва із програмою «Системи точного землеробства» та проектом співпраці вищої освіти з ДПТНЗ Сумської області. В другій частині наради пройшло конструктивне обговорення із розглядом методичних, майнових та фінансових питань.

В підсумку засідання було прийняте рішення: до кінця березня 2018 року виконати проект створення матеріальної бази із відповідним кошторисом та детально опрацювати інтегровані навчальні плани та програми. І з обгрунтованими спільними рішеннями звернутися до обласної ради для включення витрат на центр точного землеробства в бюджет області.