Навчання із систем точного землеробства

В Сумському НАУ завершився трьохденний цикл присвячений проблемам впровадження системи точного землеробства (СТЗ) в Сумській області. 22 березня в спеціалізованій аудиторії 115м інженерно-технологічного факультету пройшло навчання для фахівців інженерної та агрономічної служб Сумського регіону із СТЗ.

Змістовними були доповіді науковців агрономічного факультету доц. Оничка В.І. та доц. Захарченко Е.А. із висвітленням досвіду використання елементів СТЗ при оцінці грунтів та функцонування систем життєдіяльності рослин. З цією метою впродовж вегетаціонного періоду використовувалися засоби візуалізаціїї стану сільгоспкультури на всій посівній площі.

Про особливості інженерного та програмного забезпечення технологічних процесів під час вирощування та збирання врожаю зернових та технічних культур доповіли: від СНАУ доцент

Зубко В.М. та Петровський Олександр – менеджер із збуту обладнання для точного землеробства ТОВ «Юпітер-9 Агросервіс» Сумський регіон.

Цінними доповненнями із практичного використання СТЗ поділився головний інженер ФГ «Світанок» Груздо М.О.

Зібрання спеціалістів виявило деякі протиріччя в системі технічного забезпечення сучасних технологій, в лацюжку дилер – сервісний інженер – оператор в господарстві. Але загальний висновок був єдиний: на виробництво повинен приходити підготовлений спеціаліст із базовими знаннями систем точного землеробства і вміннями працювати в сучасному виробництві і на сучасній техніці.