Наукова робота кафедри проектування технічних систем

Напрями науково-дослідної роботи кафедри:

ГДТ 19/9/9 «Впровадження технології сушки паливних брикетів із соломи з використанням рециркуляції повітря».  (Керівник: доцент Семірненко С.Л.).

Етап 1: Аналіз існуючої технології утилізації соломи для використання в енергетичних цілях. Отримані результати етапу: переваги і недоліки існуючих технологій.

Етап 2: Розробка методики дослідно-промислових випробувань виробництва брикетів.

Отримані результати етапу: впровадження розробленої технології виготовлення паливних брикетів із соломи у виробництво.

Наукова новизна та значимість отриманих наукових результатів:

На основі отриманих результатів досліджень розроблено технологію утилізації солом’яної біомаси без попередньої сушки соломи. Використання даної технології забезпечує спрощення технологічного процесу виготовлення паливних брикетів, зменшення енергетичних витрат та забезпечення техногенного навантаження при спалюванні брикетів із солом’яної біомаси.

НДР 0116U00381 «Удосконалення технології відходів товарного соняшника з метою зниження техногенного навантаження на довкілля».

«Удосконалення технології відходів товарного соняшника з метою зниження техногенного навантаження на довкілля». (Керівник: доцент Семірненко Ю.І.).

Етап 1: Проведення аналізу літературних джерел по темі.

Отримані результати етапу: проведений аналіз літературних джерел по темі. Виконаний патентний пошук.

Етап 2: Визначення об’ємів сировини.

Отримані результати етапу: визначені об’єми відходів товарного соняшника, які потребують утилізації.

Етап 3: Розробка удосконаленої технології.

Етап 4: Підготовку звіту.

ГДТ 1-10-5 «Удосконалення технології утилізації відходів товарного соняшника». (Керівник: доцент Семірненко Ю.І.).

Етап 1: Проведення аналізу літературних джерел по темі. Визначення об’ємів сировини.

Отримані результати етапу: проведений аналіз літературних джерел по темі. Визначені об’єми відходів товарного соняшника, які потребують утилізації.

Етап 2: Розробка удосконаленої технології.

Отримані результати етапу: розроблена удосконалена технологія утилізації відходів товарного соняшника. Проводиться підбір обладнання.

Етап 3: Підготовку звіту.

НДР 1-9-4 «Розробка технології зміцнення металорізального інструменту» (Керівник: доцент Тарельник Н.В.).

Етап 1: Проведення аналізу літературних джерел по темі.

Етап 2: Дослідити проблеми підвищення зносостійкості металоріжучого інструменту, способів та технологій зміцнення.

Отримані результати етапу: проведені дослідження проблеми підвищення зносостійкості інструменту, способів та технологій зміцнення.

Етап 3: Розробити загальні положення управління якістю поверхневих шарів інструменту у залежності від вимог експлуатації, апарат моделювання структури і параметрів комбінованих  технологій ЕЕЛ.

Отримані результати етапу: розроблені загальні положення управління якістю поверхневих шарів інструменту у залежності від вимог експлуатації, апарат моделювання структури і параметрів комбінованих  технологій ЕЕЛ.

Етап 4: Підготовку звіту.

Отримані результати етапу: підготовлений заключний звіт по темі.

Наукова новизна та значимість отриманих наукових результатів:

Результати досліджень по темах «Удосконалення технології відходів товарного соняшника з метою зниження техногенного навантаження на довкілля» та «Удосконалення технології утилізації відходів товарного соняшника» можуть бути використані в теплоенергетичному комплексі АПК та приватними особами з метою виготовлення та використання даних паливних брикетів, як альтернативи традиційним видам палива.

Результати досліджень по  темі «Розробка технології зміцнення металорізального інструменту» можуть бути використані в галузі машинобудування для зміцнення металорізального інструменту.

На кафедрі за останні 5 років отримано 15 патентів та авторських свідоцтв на винахід. Опубліковано 101 наукова робота у фахових виданнях України, Росії, Польщі та інш.

Викладачі кафедри приймають участь в керівництві роботою наукових студентських гуртків:

Керівник гуртка:  к.т.н., доцент Захарова Т.М.

Керівник гуртка:  к.е.н., доцент Тарельник Н.В.

Керівникі гуртка:  ст.викладач Ребрій А.М.

ст.викладач Рибенко І.О.

Керівник гуртка:  к.т.н., доцент Семірненко С.Л.

Керівник гуртка:  ст.викладач Павлов О.Г.

Результатом діяльності наукових  студентських гуртків є публікація тез доповідей, виступи на наукових конференціях та участь у Всеукраїнських фахових студентських олімпіадах.

Тематичний план наукових досліджень

кафедри проектування технічних систем на 2022 – 2023 р.

Пріоритетний напрям наукових досліджень: раціональне природокористування

Ініціативна тематика, зареєстрована в УКРІНТІ

ДБТ  “Удосконалення технології утилізації рослинних відходів сільськогосподарського виробництва“ 0120U100885 (01.2020р.-12.2023р.).

Науковий керівник: Семірненко Ю.І.

Виконавці: Семірненко Ю.І., Семірненко С.Л.

Основні завдання: Зменшення техногенного впливу на довкілля за рахунок удосконалення технології утилізації вказаних відходів

Очікувані результати: Результати досліджень можуть бути впроваджені  в сільськогосподарських підприємствах України