ХОЧЕТЬСЯ ДОВЕСТИ, ЩО ДІВЧАТА ТАКОЖ ЗМОЖУТЬ

Те, заради чого працюємо!!!

“ХОЧЕТЬСЯ ДОВЕСТИ, ЩО ДІВЧАТА ТАКОЖ ЗМОЖУТЬ”

В Сумському національному аграрному університеті розпочали навчання дівчат керувати тракторами та комбайнами! Саме кооперація бізнесу і освіти є мотивацією для сьогоднішніх здобувачів вищої освіти.

Це важливий крок у напрямку рівноправності та розвитку галузі сільського господарства. Початок навчання дівчат керувати тракторами та комбайнами на інженерно-технологічному факультеті свідчить про те, що сучасне сільське господарство відкриває свої двері для всіх зацікавлених осіб, незалежно від статі та активно допомагає розвивати їхні професійні навички у сфері сільського господарства. Знання про керування тракторами та комбайнами є критично важливими для сучасного сільськогосподарського сектора, і рівний доступ до цих можливостей допоможе підняти якість та продуктивність галузі, що буде сприяти подальшому розвитку та модернізації агропромислового сектора.

Чи багато студенток освоюють спеціальність трактористки на інженерно-технологічному факультеті та що вплинуло на їхній вибір?

Декан інженерно-технологічного факультету Владислав ЗУБКО зазначає, працювати на новій техніці – робота складна, без посвідчення тракториста жодна організація не має права посадити людину за кермо сільгоспмашини. Нині на факультеті серед 757 студентів навчається 7 дівчат:

“Всі дівчата отримують робітничий фах тракториста. Не так багато дівчат у нас навчається за даною спеціальністю. Ми моніторимо, хто за яким фахом працює і, скажу вам з впевненістю, що дівчата всі працюють за фахом. Змінюючи посаду від тракториста, до голови підприємства”.

Майстер виробничого навчання Костянтин ЗУБКО вважає, що нестача кваліфікованих механізаторів на закордонну техніку відчувалась в агрокомпаніях і до вторгнення.  Під час мобілізації ця проблема загострилася ще більше. На його думку дівчата швидко опановують водійську майстерність: “Мало роблять помилок, дуже спритні, вправні і нічим не поступаються хлопцям”. “Вони багато в чому можуть дати фору хлопцям. Організованіші, їм вдається і на тракторі поїздити, і на комбайні. Студентський декан Євген Редько вважає що з них вийдуть гарні «Спеціалістки».

Наші майбутні спеціалісти заохочувано розповідають як саме їм вдається освоювати таку складну техніку:

Людмила Михно – другокурсниця сумського аграрного університету. Дівчина розповіла, що з дитинства мріяла стати кондитеркою, але після школи вирішила піти вчитись на трактористку. “Як каже більшість – це професія для чоловіків, але хочеться довести інше, що дівчата також зможуть”, – вважає дівчина.

Разом із Людмилою опановує спеціальність трактористки Анастасія Авраменко. Дівчина приїхала на навчання з Білопілля. Розповіла, що стати агроінженеркою мріяла з дитинства. Після закінчення вишу планує допомагати батькові в обробітку землі: “Я завжди вважала, що дитячі мрії мають здійснюватись. Коли татко водив мене на свою агрофірму і я бачила всю цю техніку – трактори, комбайни. Бачила, як їх ремонтують, удосконалюють і мені було дійсно це до вподоби”. Анастасія каже — пам’ятає день, коли вперше сіла за кермо трактора: “Було це на другому курсі. У мене аж подих перехоплює. Наскільки круто, ти відчуваєш себе таким супергероєм, коли ти змогла опанувати такого трактора чи комбайна великих розмірів. Це дійсно круто”.

Також другокурсниця Вероніка Шелудченко додала: теж отримує позитивний заряд від кермування. “Відчуття неперевершені. Було страшно, але сподобалось”, – сказала дівчина.

Пишаємося нашими здобувачами!!!

Дякуємо Жнива Перемоги – Victory Harvest, та особисто Дмитро Соломчук, за підтримку в організації та проведення навчального процесу!!! Готуємо кращих спільно!!!