Опівдні 27 жовтня 2018 року в фойє інженерно-технологічного факультету утворилася справжня позитивна оаза – міцні чоловічі рукостискання, обійми, гучні привітання. Це відбувалася реєстрація, ні не гостей, а дійсних учасників свята сорокарічного ювілею ІТФ. Все було відразу: спогади про минулі студентські роки, хвилюючі зустрічі і привітання своїх викладачів, інтерв’ю Сумським телеканалам.

Пролунав дзвоник і більше восьмидесяти студентів-випускників 1983-2008 років рушили до лекційної аудиторії на урочисту пару під звуки Маршу механіків (автор наш доцент Корж М.Д.)

На світі професій немало,

Та нам до душі лиш одна.

Механіки ми – і з металом

Ми в дружбі завжди і сповна.

Механік – це фах дивовижний,

Він майстер, він лікар машин.

Механіком бути престижно,

Це діло для справжніх мужчин.

Розпочав лекційне заняття Жмайлов В.М.- проректор з навчальної роботи Сумського національного аграрного університету. Він стисло виклав історію нашого вищого навчального закладу, його здобутки та про провідну роль інженерного факультету на нинішньому етапі розвитку СНАУ.

Очільник науково-педагогічного та студентського колективів декан ІТФ Довжик М.Я. зазначив: «Професійність   викладачів факультету визначається успіхом наших студентів-випускників». За сорок років існування нашого факультету понад 4,5 тисяч молодих фахівців агроінженерної галузі вийшли на широке поле діяльності у всіх сферах господарювання. Серед них знані керівники аграрних підприємств, бізнесмени, громадські діячі, більшість викладачів технічних дисциплін університету і керівників коледжів СНАУ.

Після офіційної частини зустрічі, на продовження традиції факультету, шановне зібрання зробило тепле фото на згадку біля історичного трактора.

Разом із головою Сумського осередку аграрної партії України Карпенком С.М., автор і розробник всієї ландшафтної композиції на приінститутській території Кохановський В.М., до речі, в день свого народження, відкрили прекрасну алею на честь інженерно-технологічного факультету.

В затишній банкетній залі учасників торжества привітав перший директор філіалу, а потім і перший ректор Сумського аграрного університету Брюховецький Іван Миколаєвич. Він розповів стільки перепон було. ще в радянські часи, при створенні сільськогосподарського вишу в Сумах. В нинішній період також дуже важко відбувається розвиток і університету, і нашого факультету. Недарма кажуть в народі, що шлях подолає, той хто йде вперед. А якщо стояти, то і труднощів не буде.

У світлій душевній атмосфері студентського братства стало видно і відчутно, наскільки подорослішав і змужнів наш інженерний факультет. У перших випускників відчувається глибокий життєвий досвід, мудрий аналіз – адже вони досягли вже передпенсійного віку.

Естафету спогадів і вітань вони передали молодшим поколінням, яким до снаги підкорювати нові професійні вершини, працювати в нелегкий час змін в нашому супільстві.

Механіки – хлопці умілі

Ведуть степові кораблі.