СНАУ продовжує гарну традицію залучення фахівців-практиків до навчального процесу

Ми знову були ради бачити старшого наукового співробітника Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України Шевченко Сергія Станіславовича, який у четвер, 25 квітня, прочитав змістовну та актуальну онлайн-лекцію для здобувачів третього рівня вищої освіти, за освітньо-науковою програмою 133 «Галузеве машинобудування». До лекції також долучився декан ІТФ Зубко Владислав Миколайович та аспіранти 1 курсу, за напрямком підготовки 181 «Харчові технології», яких зацікавила тема виступу.

Лекція була присвячена підвищенню продуктивності, надійності, експлуатаційній та екологічній безпеці обладнання для атомних електростанцій. Лектор пояснив, що шляхом вдосконалення конструкційних параметрів насосного агрегату можна збільшити надійність роботи обладнання, продовжити термін експлуатації, підвищити енергоефективність механізмів та систем.

Особливу увагу зосередив на темі, якою безпосередньо займається, а саме ущільненням роторів до відцентрованих машин з високими тисками і підвищеними параметрами. Докладно пояснив, що ущільнення роторів сучасних машин повинні виконувати основні вимоги – необхідну герметичність та підвищену надійність. Ознайомив з класифікацією та конструкційними особливостями роботи ущільнюючих систем. Наголосив на тому, що складні системи ущільнень особливо рухомих з’єднань є найважливішими вузлами, які забезпечують надійність, економічність, та безпеку обладнання. Аварійні відмови ущільнень є найчастішими причинами техногенних катастроф, зокрема на АЄС. Вимушені простої технологічних ліній та систем, через відмову ущільнень, завдають значних економічних збитків. Для вирішення цих питань необхідно створити умови для підвищення якості ущільнень та забезпечення країни високоосвіченими кадрами технічного персоналу у сфері економіки, екології та гермомеханіки.

Матеріалу онлайн-лекції характерний високий науковий рівень викладеної інформації, який має практичне значення для аспірантів 133 спеціальності «Галузеве машинобудування». Лекція охоплювала значний обсяг систематизованої науково – технічної інформації, здобутої на практиці.

Щиро дякуємо Шевченку Сергію Станіславовичу, що ділиться своїми напрацюваннями та отриманим практичним досвідом, чекаємо на нові зустрічі.