Особливості живлення рослин за використання біопрепаратів серії «Азотер»
Після внесення біопрепарату «Азотер» навесні в ґрунт (перед посівом, або разом з ним), його найбільша ефективність щодо азотонакопичення та фосформобілізації проявляється через 1,5-2 місяці. Цей час необхідний мікроорганізмам для формування колоній та розповсюдження по ґрунтовому горизонту, а також для встановлення оптимальної температури ґрунту на рівні +20–+30°С. Тобто найбільша ефективність діяльності мікроорганізмів спостерігається з середини червня. Але формування майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, в тому числі і кукурудзи, розпочинається раніше (див. малюнок), і при недостатньому азотному живленні рослини сформують низький урожай.
Генетичні особливості кукурудзи дозволяють отримати врожаї на рівні 140 ц/га. Однак, за недостатнього живлення у початкові фази розвитку, формуються качани розміром 12 рядів * 30 зерен в ряді, що забезпечує врожай на рівні 80 ц/га, а при відсутності азотного живлення в подальшому – розмір качанів становитиме лише 12 рядів * 20 зерен в ряді, а врожай – 50 ц/га. Щоб уникнути такої ситуації та максимально реалізувати генетичний потенціал кукурудзи, рекомендована схема живлення азотом виглядає наступним чином.
Малюнок 1. Рекомендована схема живлення кукурудзи за використання біопрепарату «Азотер»
Варіант 1: 200-250 кг карбаміду (N92-115) разом або перед посівом (достатнє живлення)
Варіант 2: при наявності фінансових можливостей внесення азотних добрив можна розділити на два етапи,
1) 200 кг карбаміду (N92) разом або перед посівом;
2) 100 кг (N46) або 100 кг селітри(N34) у фазі 4-6 листків.
Як видно з графіка дії біопрепарату «Азотер», максимальний рівень азотфіксації та фосформобілізації спостерігається з червня, тобто в період виповнення качана та утворення білка при дозріванні, рослини будуть постійно забезпечені поживними речовинами.
Малюнок 2. Рекомендована схема живлення соняшнику за використання біопрепарату «Азотер»
Дана схема основного живлення соняшнику орієнтована на досягнення врожаю 40-50 ц/га при мінімальних капіталовкладеннях , що на нашу думку є найбільш доцільно.