ОБЕРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ В СНАУ: ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ

26 жовтня 2024 року в Сумському національному аграрному університеті відбувся традиційний загальноуніверситетський День відкритих дверей «Університетський старт: знайомство зі СНАУ». Цього року зустріч мала новий формат – Сумський національний аграрний університет запросив усіх охочих на онлайн-екскурсію. Протягом понад 30 хвилин перед абітурієнтами виступали ректор, декани факультетів, представники студентського самоврядування, здобувачі освіти, Офіс промоції та інші спікери, демонструючи, що СНАУ – це справжнє ВАУ!

Учасники онлайн-зустрічі змогли побачити умови, в яких вони матимуть змогу жити, навчатися та відпочивати. Представники аграрварду розповіли про навчальні та позанавчальні можливості, досягнення здобувачів освіти та перспективи працевлаштування для випускників Сумського НАУ.

Після загальних зборів СНАУ колектив інженерно-технологічного факультету відкрив двері для майбутніх здобувачів вищої освіти, запросивши їх до своєї дружньої родини на онлайн-конференцію. На захід завітали представники сумських спеціалізованих шкіл №1    №9, №17 та сумські заклади  загальньої середньої освіти І-ІІІ ступенів №13,№15,№18, №20,№23,№24, Юнаківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Глухівський та Роменський агротехнічні фахові коледжі СНАУ. Присутніми були абітурієнти разом із їхніми батьками та класними керівниками шкіл і коледжів з міста Суми та Сумської області. Зустріч розпочалася з вітального слова декана факультету Владислава ЗУБКА, який розповів про перспективи навчання та переваги спеціальностей 208 «Агроінженерія» і 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Незважаючи на онлайн-формат, викладачі факультету ознайомили майбутніх студентів з матеріальною базою, спеціальностями факультету та можливостями отримання робітничих спеціальностей паралельно з навчанням у кампусі. Обговорили також перспективи працевлаштування, проходження виробничих практик та інші можливості для студентів.

Викладачі та співробітники випускаючих кафедр також активно долучилися до заходу, зокрема кафедра енергетики та електротехнічних систем під керівництвом завідувача Андрія ЧЕПІЖНОГО та його заступника Ганни БАРСУКОВОЇ – гарантів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», а також кафедра агроінжинірингу під керівництвом завідувача Михайла Шуляка, які запросили на свято майбутніх випускників шкіл і коледжів.

Під час конференції було проведено онлайн-екскурсію навчальними лабораторіями. Зокрема, завідувач кафедри енергетики та електротехнічних систем Андрій Чепіжний показав сонячну панель, встановлену на кафедрі, яка дозволяє студентам вивчати сучасні технології відновлюваної енергетики на практиці. Старший викладач Олександр Юрченко продемонстрував лабораторії «Електричне освітлення», «Електричних машин та електроприводу», «Основ електропостачання та монтажу електрообладнання», «Електротехнологій» та інші.

Асистент Микола Шелест презентував одну з цікавих аудиторій кафедри агроінжинірингу – «Модуль віртуальної реальності та робототехніки», де студенти мають можливість працювати з інноваційними технологіями та вивчати принципи робототехніки на практиці. Старший викладач Сергій Соколік показав аудиторію лабораторно-практичної підготовки центру точного землеробства, продемонстрував пристрій від компанії Horsch – контролер для сільськогосподарської техніки. Він розповів, що цей пристрій використовується для управління процесами посіву, внесення добрив та обробки полів, дозволяючи налаштовувати й контролювати параметри роботи техніки, такі як норма висіву, глибина посіву та інші важливі параметри точного землеробства. Також продемонстрували лабораторію «СНАУ – ЕЛЬВОРТІ» та інші.

Завідувач кафедри Андрій Чепіжний звернувся до майбутніх абітурієнтів: «Наш дружній науково-педагогічний колектив і студентство кафедри відкриті для комунікації з абітурієнтами, ми робимо все можливе, щоб їхній вступ у 2025 році був успішним, попри виклики сьогодення. Основне завдання і покликання Дня відкритих дверей – допомогти вступникам обрати спеціальність розумом, а СНАУ – відчути й полюбити серцем! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення нашого заходу! Разом наближаємо перемогу на освітньому фронті!»

Хай живе студентське самоврядування! Хай живе Україна! ДЯКУЄМО ВСІМ, ХТО ЗАВІТАВ ДО НАС, І ЧЕКАЄМО У РОДИНІ СНАУ!