На базі інженерно-технологічного факультету Сумського національного аграрного університету в березні стартувало проведення модулю “Вертикально-інтегрована система підготовки кадрів для аграрного бізнесу Північного Сходу України”. Навчання передбачає проведення теоретичних занять та практичного відпрацювання, що формує висококваліфікованого спеціаліста для агробізнесу.

Про розвиток ідеї проєкту й перші кроки реалізації читайте за лінком: https://snau.edu.ua/vertikalno-integrovana-sistema-pidgotovki-kadriv-dlya-agrarnogo-biznesu-pivnichnogo-sxodu-ukra%d1%97ni/ .

Провідні фахівці світових компаній аграрного сектору провели ряд теоретичних тренінгів, у рамках яких разом зі студентами СНАУ, ВСП “Коледжі СНАУ” та державних професійно-технічних навчальних закладів, обговорили актуальні й нагальні питання ефективності використання сучасної техніки на професійному рівні. Наприклад, першу лекцію модуля реалізував провідний інженер BAYER Вадим РАПУТА (чит. більше https://snau.edu.ua/vertikalno-integrovano%d1%97-sistemi-pidgotovki-kadriv-dlya-agrarnogo-biznesu-pivnichnogo-sxodu-ukra%d1%97ni/ )

Практична частина реалізації проєкту розпочалася 17 травня на базі Сумського національного аграрного університету. Разом з викладачами Сумського НАУ учні «Лебединське ВПУ лісового господарства» провели ряд лабораторно-практичних занять із сучасними зразками техніки на базі інженерно-технологічного факультету,  факультету агротехнологій та природокористування і Навчально-практичного центру.

Теоретичне знайомство слухачів надає можливість отримати професійні навички використання, налагоджування та технічного обслуговування аграрної техніки:

– тракторів John Deere, Case IH, Claas, New Holland з потужністю двигуна понад 100 к.с;

– техніки для основного обробітоку з використанням широкозахватних обертових плугів та комбінованих агрегатів;

модульних посівних комплексів;

–  самохідних обприскувачів;

–  самохідних зернозбиральних комбайнів;

Щодо спеціалізованих модулів, які використовуються для формування сучасного інженера:

-критий Smart-полігоні (єдиний в Україні, за зразком полігону в Баварії (Німеччина));

– клас компанії «Ельворті»;

– лабораторію віртуальної та доданої реальності, в якій учні мають змогу інтерактивно знайомитися з деталями і комплектацією засобів агропромислового виробництва;

– Центр точного землеробства ім. М. Довжика.

Сумський національний аграрний університет з радістю надає свою матеріально-технічну базу для практичного відпрацювання теоретичних знань не тільки здобувачам освіти, які навчаються в СНАУ, а й закладам-партнерам.

Колектив СНАУ впевнений, висококваліфікований АгроІнженер – майбутнє АгроБізнесу!