Лабораторія деталей машин та підйомно-транспортних машин є навчальною лабораторією кафедри проектування технічних систем і використовується у навчальному процесі інженерно-технологічного факультету при вивченні студентами таких дисциплін як: «Деталі машин» та «Підйомно-транспортні машини» за спеціальністю  «Агроінженерія».

Метою діяльності лабораторії є забезпечення опанування студентами інженерного фаху основами конструювання машин агропромислового призначення, впровадження у навчальний процес практичної підготовки та набуття навичок монтажу та контролю працездатності елементів машин.

Завданням лабораторії є надання натурних зразків вантажопідйомного обладнання, транспортувальних машин та механічних передач, а також інструменту, що дає змогу виконувати вимірювання та проводити розрахунки на міцність деталей, вузлів та механізмів.