Наукова тематика кафедри: «Дослідження впливу фізичних та хімічних факторів на удосконалення виробничих процесів в сільському господарстві».
Робота кафедри ведеться за такими напрямками:
1. Дослідження гідравлічних і пневматичних трактів існуючих котельних установок.
2. Дослідження гідравлічних схем для систем теплопостачання та гідравлічних режимів тепловикористовуючих пристроїв з рідкими і газоподібними теплоносіями.
3. Вивчення впливу конструктивних рішень на перехідні процеси в гідроприводах.
4. Дослідження методів пошуку місць пошкоджень кабельних ліній, впливу якості технічного обслуговування і ремонту на показники надійності роботи систем енергопостачання.
5. Дослідження орієнтування та кутів встановлення сонячних панелей та інших геліосистем.
6. Вивчення виходу біогазу з різноманітності сировини для біогазових установок.
7. Дослідження методів повірки контрольно-вимірювальних приладів, інформаційних управляючих систем для потреб виробництва та систем автоматики.
8. Технологічний супровід тваринницьких та зернопереробних комплексів в розрахунках теплоенергетичних систем.
9. Вивчення параметрів та характеристик електричних кіл з зосередженими та разподіленими параметрами. Моделювання процесів в електричних колах. Розробка приладів та пристроїв для визначення параметрів електротехнічних кіл. Діагностика електричних кіл і електротехнічних пристроїв. Контроль технічного стану електричних установок. Дослідження електрофізичних властивостей електротехнічних матеріалів. Дослідження впливу якості електричної енергії на режими роботи електротехнічного устаткування.
ГДТ 0116U005120 «Розробка методів і технічних засобів енергетичного і інформаційного впливу полів різної фізичної природи на сільсько-госппродуктів та матеріали».
Етап 2019 р.: Розробка ультразвукових і електротехнологічних систем обробки і контроля якості сільськогосподарських продуктів і матеріалів. (Керівник: професор Яковлєв В.Ф.).
У застосуванні полів пружних хвиль для контролю якісних ознак і обробки сільськогосподарської продукції виділені наступні напрямки:
– розробка приладів експресного аналізу якісних ознак продукції для лабораторій хімічного й масового аналізу (визначення вологості насіння, зміст сухих розчинних речовин, цукрів, нітратів, зміст жиру й білка в молоці та ін.).
– розробка технічних засобів автоматичного контролю якості продукції в технологічному потоці й керування цим процесом (сортування плодів по зрілості, виділення плодів, що мають механічні ушкодження, усередині плодові вогнища поразки хворобами, контроль розмірів, правильності форм, контроль витрати компонентів кормових сумішей у потоці та ін).
– розробка технологічних систем на основі застосування акустичного поля для впливу на оброблюваний продукт або його компоненти з метою одержання нового якісного стану (передпосівна обробка насіння різних культур, посвітління соків, консервування, пастеризація, виділення насіння із плаценти, очищення насіння від м’язги та ін).
ГДТ Розробка інформаційних технологій в енергозбереженні та електропостачанні АПК.
Етап 2019р.: Визначення підходу та методики створення інформаційних систем та технологій в системах електропостачання АПК, орієнтованих на енергозбереження. (Керівник: доцент Смоляров Г.А.).
У застосуванні енергозбереження та електропостачання для розробки інформаційних технологій вирішуються наступні задачі:
– дослідження параметрів системи управління технологічними процесами і режимами функціонування газотурбінних електростанцій та систем електропостачання;
– розробка та вибір інформаційних технологій моніторингу процесів електропостачання на основі комплексів моделей інформаційних сигналів.
ГДТ Етап 2019р. : Аналіз теоретико-методологічних підходів до організації планування енергопостачання аграрних підприємств області. (Керівник: доцент Яковлєв В.Ф).
У застосуванні моніторингу електромережевого комплексу на основі
геоінформаційних систем вирішуються наступні задачі:
– аналіз поточних потреб з електропостачання, оцінка ефективності і систем електропостачання, прогнозу економічного розвитку районів, обгрунтування необхідності реконструкції та розвитку;
– моніторинг та відстеження змін технічного стану об’єктів і обладнання мереж, аналіз впливу на навколишнє середовище, збір даних по трасах ліній, станцій і підстанцій;
Розроблені електронно-акустичні пристрої дозування кормо сумішей в технологічному потоці, визначення білку та жиру в молоці, сухих речовин в плодових соках. Отримано 12 патентів та авторських свідоцтв на винахід. Опубліковано 103 наукових робіт у фахових виданнях України, Росії, Білорусії, Польщі.
На кафедрі працюють наукові студентські гуртки, якими керують викладачі: Смоляров Г.А.”Релейний захист та автоматика”, Тимошенко Г.А. “Монтаж електрообладнання”, Рясна О.В. “Електричні машини”. Результатом діяльності наукових студентських гуртків є: – написання випускних наукових робіт;