Наукова тематика кафедри: «Дослідження впливу фізичних та хімічних факторів на удосконалення виробничих процесів в сільському господарстві».

Робота кафедри ведеться за такими напрямками:

1. Дослідження гідравлічних і пневматичних трактів існуючих котельних установок.

2. Дослідження гідравлічних схем для систем теплопостачання та гідравлічних режимів тепловикористовуючих пристроїв з рідкими і газоподібними теплоносіями.

3. Вивчення впливу конструктивних рішень на перехідні процеси в гідроприводах.

4. Дослідження методів пошуку місць пошкоджень кабельних ліній, впливу якості технічного обслуговування і ремонту на показники надійності роботи систем енергопостачання.

5. Дослідження орієнтування та кутів встановлення сонячних панелей та інших геліосистем.

6. Вивчення виходу біогазу з різноманітності сировини для біогазових установок.

7. Дослідження методів повірки контрольно-вимірювальних приладів, інформаційних управляючих систем для потреб виробництва та систем автоматики.

8. Технологічний супровід тваринницьких та зернопереробних комплексів в розрахунках теплоенергетичних систем.

9. Вивчення параметрів та характеристик електричних кіл з зосередженими та разподіленими параметрами. Моделювання процесів в електричних колах. Розробка приладів та пристроїв для визначення параметрів електротехнічних кіл. Діагностика електричних кіл і електротехнічних пристроїв. Контроль технічного стану електричних установок. Дослідження електрофізичних властивостей електротехнічних матеріалів. Дослідження впливу якості електричної енергії на режими роботи електротехнічного устаткування.

ГДТ 0116U005120 «Розробка   методів і технічних засобів енергетичного і інформаційного впливу полів різної фізичної природи   на   сільсько-госппродуктів  та матеріали».

Етап 2019 р.:  Розробка   ультразвукових і електротехнологічних  систем обробки  і  контроля  якості  сільськогосподарських продуктів  і матеріалів.  (Керівник: професор Яковлєв В.Ф.).

У застосуванні  полів  пружних  хвиль  для  контролю  якісних  ознак  і обробки сільськогосподарської продукції виділені наступні напрямки:

– розробка приладів експресного аналізу якісних ознак продукції для лабораторій хімічного й масового аналізу (визначення вологості  насіння, зміст сухих розчинних речовин, цукрів, нітратів, зміст жиру й білка в молоці та ін.).

– розробка технічних засобів автоматичного контролю якості продукції в технологічному потоці й керування цим процесом (сортування плодів по зрілості, виділення плодів, що мають механічні ушкодження, усередині плодові вогнища поразки хворобами, контроль розмірів, правильності форм, контроль витрати  компонентів кормових сумішей у потоці та ін).

– розробка технологічних систем на основі застосування акустичного поля для впливу на оброблюваний продукт або його компоненти  з метою одержання нового якісного стану (передпосівна обробка насіння різних культур, посвітління соків, консервування, пастеризація, виділення насіння із плаценти, очищення насіння від м’язги та ін).

ГДТ  Розробка інформаційних технологій в енергозбереженні та електропостачанні  АПК.

Етап 2019р.:  Визначення підходу та методики створення інформаційних систем та технологій в системах електропостачання АПК,  орієнтованих на енергозбереження.  (Керівник: доцент Смоляров Г.А.).

У застосуванні  енергозбереження та електропостачання для розробки інформаційних технологій вирішуються наступні задачі:

– дослідження параметрів системи управління технологічними процесами і режимами функціонування газотурбінних електростанцій та систем електропостачання;

– розробка та вибір інформаційних технологій моніторингу процесів електропостачання на основі комплексів моделей інформаційних сигналів.

ГДТ Етап 2019р. : Аналіз теоретико-методологічних підходів до організації планування енергопостачання аграрних підприємств області.  (Керівник: доцент Яковлєв В.Ф).

У застосуванні моніторингу електромережевого комплексу на основі

геоінформаційних систем вирішуються наступні задачі:

– аналіз  поточних  потреб з  електропостачання, оцінка  ефективності і систем електропостачання, прогнозу економічного розвитку районів,     обгрунтування необхідності реконструкції та розвитку;

– моніторинг та  відстеження змін  технічного  стану  об’єктів і обладнання мереж, аналіз впливу на навколишнє середовище, збір даних по    трасах ліній, станцій і підстанцій;

Розроблені електронно-акустичні пристрої дозування кормо сумішей в технологічному потоці, визначення   білку та жиру в молоці, сухих речовин в плодових соках. Отримано 12 патентів та авторських свідоцтв на винахід. Опубліковано 103 наукових робіт у фахових виданнях України, Росії, Білорусії, Польщі.

На кафедрі працюють наукові  студентські гуртки, якими  керують викладачі: Смоляров Г.А.”Релейний  захист та автоматика”, Тимошенко Г.А. “Монтаж електрообладнання”, Рясна О.В. “Електричні машини”.  Результатом діяльності наукових  студентських гуртків є: – написання випускних наукових робіт;