Спільний проєкт Інженерно-технологічний факультет Сумського НАУ,  «Лубнимаш» та ВП Охтирський фаховий коледж Сумського НАУ, як драйвер вищої освіти в сучасних умовах сьогодення

Сучасний здобувач освіти інженерно-технологічного факультету під час підготовки потребує набуття інноваційних компетенцій в галузі проєктування, постановки на виробництва, виробництва та монтажу енергоефективного устаткування для виробників агропродукції до потужностей з доробки, переробки зернових, олійних та бобових культур на продовольчі, кормові, промислові продукти та біопаливо.

Одним із напрямків реалізації відповідних навчальних заходів є проходження здобувачами виробничої практики на підприємствах, які є лідерами у відповідних галузях економіки.

В дуже складних умовах 2024 року Сумський національний аграрний університет спільно із Заводом «ЛУБНИМАШ» започаткував проєкт щодо проходження здобувачами освіти першого бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальностями: 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 208 «Агроінженерія» виробничої практики.

Здобувачі освіти ЗВО навчаючись на 2-4 курсі та здобувачі коледжу навчаючись на 4 курсі, отримали колосальний досвід щодо проєктування елементів зерносховищ з застосуванням новітніх CAD/CAM систем та технологій їх виготовлення. Опанували перші кроки роботи на верстатах з ЧПК під час виготовлення деталей бункерів та силосів.

В той же час, науково-педагогічний персонал інженерно-технологічного факультету повинен мати не тільки уявлення, а й володіти практичними навичками для підготовки кадрів з високою кваліфікацією для впровадження сучасних технологій під час проєктування, постановки на виробництва, виробництва та монтажу устаткування для аграрної галузі. Тому відповідний проєкт передбачає проведення періодичного підвищення кваліфікації викладачів факультету у вигляді виробничого стажування, зокрема:

Завідувач кафедри проектування технічних систем доц. Олександр ІВЧЕНКО пройшов стажування за наступною програмою:

  1. Система розроблення та постановка на виробництва підйомно-транспортних машин.
  2. Процедури підтвердження відповідності підйомно-транспортних машин вимогам національного законодавства.
  3. Сучасні технології виробництва деталей та складання вузлів для галузевого (аграрного) машинобудування.

Доцент кафедри технічного сервісу Михайло ДУМАНЧУК пройшов стажування за наступною програмою:

  1. Комп’ютерні системи автоматизованого проєктування виробів галузевого машинобудування.
  2. Організація технологічної підготовк

    и виробництва галузевого (аграрного) машинобудування.

  3. Сучасні та перспективні матеріали для виготовлення виробів галузевого (аграрного) машинобудування.

Старший викладач кафедри енергетики та електротехнічних систем Олександр ЮРЧЕНКО пройшов стажування за наступною програмою:

  1. Монтаж електроенергетичного обладнання та запуск змонтованого обладнання з використанням енергозберігаючих технологій.
  2. Перевірка надійності роботи зібраних схем та щитів керування, релейного захисту та пристроїв автоматизації з визначенням найбільш енергоефективних рішень.
  3. Сучасні технології раціонального використання матеріалів та процесів в електроенергетиці та галузевому машинобудуванні.

Доцент кафедри технічного сервісу Сергій БОНДАРЕВ пройшов стажування за наступною програмою:

  1. Сучасні вимоги національного законодавства в сфері забезпечення експлуатаційних характеристик виробів галузевого (аграрного) машинобудування.
  2. Технологія, устаткування та інструмент в процесах підтримання та відновлення працездатності виробів галузевого (аграрного) машинобудування.
  3. Засоби вимірювальної техніки в процесах підтримання та відновлення працездатності виробів галузевого (аграрного) машинобудування.

Таким чином, започаткований комплексний проєкт з модернізації підходів до підготовки здобувачів вищої технічної освіти дозволить запровадити сучасні тенденції з підготовки здобувачів та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних працівників Сумського НАУ та надасть потужний інструмент для відбудови України.