Делегація Сумського НАУ нещодавно відвідала University of Applied Sciences Weihenstephan-Triesdorf (HSWT) та прийняла участь у Hannover Messe Agritechnica 2023.

Цікаво було ознайомитись зі структурою та навчальними можливостями аграрної школи HSWT, її проєктною діяльністю та пріоритетними напрямками у дослідженнях. Ознайомлення з ключовими проєктами дозволило зрозуміти відмінності до підходів при проведенні досліджень, дуже корисним є досвід по розподілу проєктних команд у структурі школи. Були представлені інноваційні розробки та результати, які викликають науково-практичний інтерес. Щиро дякуємо за ефективну і продуктивну роботу Dr. Michael Tröster – Head of Crop Production and Field Experiments та Norbert Bleisteiner – Head of the specialist center for energy and agricultural technology.

Стосовно агроінженерного напрямку ддізнались про особливості підготовки викладачів та систему підвищення їх кваліфікації, також цікавим є підхід з чіткім розподілом навчальних матеріалів при навчанні у відповідності до фокус-груп здобувачів освіти. Передовими є принципи залучення найновіших зразків техніки від виробництва та загалом підходи до формування матеріально-технічної бази для навчання.

Ознайомились з особливостями системи освіти у Німеччині та отримали дуже ґрунтовну інформацію щодо підходів організації навчання за дуальною формою.

Відвідали колег з KoDA, де др. Олена СОБКО представила проєкт FoodNIRS, проведено обговорення можливих напрямків долучення до нього. Було презентовано елементи навчального модуля з Green Digital Degree, який складається з теоретичної й практичної складової і є вибірковим компонентом при формуванні освітньої траєкторії здобувачів. Було обговорення можливості залучення до навчання здобувачів Сумського НАУ профільних спеціальностей. Також були обговорені можливі напрямки створення спільних проєктів та процедури долучення фахівців із Сумського НАУ.

На завершення зустрічі др. Олена СОБКО продемонструвала можливості матеріально-технічної бази, дослідного обладнання та розроблені прототипи й дослідні зразки за проєктами KoDA. Особливий інтерес викликали роботизовані технології та системи штучного інтелекту, які є перспективою аграрної галузі. Також є дуже цікавою організація доступу науковців та здобувачів до вимірювального обладнання та елементів створення дослідних зразків. Саме такий підхід повинен бути реалізований в центрах колективного користування науковим обладнанням.

Відвідали найбільшу у світі виставку сучасної аграрної техніки «AGRITECHNICA 2023», яка традиційно пройшла у виставковому центрі м. Ганновер у Німеччині. Представниками Сумського НАУ було проведено ряд робочих зустрічей з партнерами від бізнесу: CLAAS, Lubnymash, KOBZARENKO, HORSCH, Elvorti, де обговорювались питання збільшення практичної складової навчання та розширення матеріально-технічної бази університету та його підрозділів. Також представниками бізнесу піднімались і наукові питання, які ставлять нові виклики для колективу викладачів та здобувачів Сумського НАУ.

У результаті були отримані попередні домовленості щодо конкретних кроків, спрямованих на покращення якості освіти та врахування пропозицій стейкхолдерів.

Після завершення офіційної частини представники групи змогли ознайомитись зі зразками сучасної техніки й поспілкуватися із спеціалістами у відповідності до своїх фахових інтересів.

Досягнуті домовленості дають можливість підвищити ступінь формування фахових компетенцій у відповідності до вимог сучасного бізнесу за спеціальностями 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 208 Агроінженерія та 133 Галузеве машинобудування, розширювати міждисциплінарні звʼязки та формувати спільні проєкти.

Викладачі Сумського НАУ висловлюють щиру подяку колегам з HSWT за надані можливості та гостинну зустріч у своїх стінах.