Історія відкриття. Лабораторія «Інноваційний модуль HOG SLAT» була відкрита 13 березня 2020 року і представляє собою повноцінний свинокомплекс, але у зменшеному масштабі. Сучасна лабораторія «Інноваційний модуль HOG SLAT» відкрита для підготовки висококваліфікованих фахівців-інженерів за напрямком свинарство. У Інноваційному модулі HOG SLAT працюють здобувачі, які в майбутньому зможуть повноцінно керувати процесом на підприємствах та свинокомплексах.

Основна спеціалізація. Лабораторія надає нові можливості для здобувачів у розробці та впровадженні автоматизованих ліній, які дозволяють мінімізувати вплив людини на процес вирощування свиней. Адже окремі випадки АЧС безпосередньо пов’язані між собою транспортними магістралями або торгівельними шляхами, або навіть родинними зв’язками власників захворілих свиней. Таким чином, провідною рушійною силою епізоотичного процесу АЧС став соціальний (або так званий «людський») фактор. У лабораторії широко представлене сучасне обладнання для свинокомплексів, яке у повній мірі імітує умови реального виробництва.

В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін: «Машини та обладнання для тваринництва», «Машини і механізми виробничих процесів у тваринництві та переробній промисловості» для здобувачів ВО зі спеціальності 208 Агроінженерія.

Матеріально-технічне забезпечення. У лабораторії представлена система дозатрон, що є одним із головних елементів. Його функцією є надання дозованої кількості води з можливістю контрольованого дозування лікарських засобів для тварин. Наступним важливим елементом є станок опороса з інфрачервоною лампою для обігріву поросят, при цьому свиноматка знаходиться в окремій загородці, що дає можливість поросятам мати вільне місце для пересування, доступу до їжі, води та молока матері, але захищає їх від знищення свиноматкою. Станки групового і індивідуального утримання, що мають кормушки різних типів (для ознайомлення з ними здобувачів) і звичайні лотки. Далі зімітовано модель утримання поросят різних вікових груп. З однієї сторони від 2 до 4  місяців, з іншої – від 4 до забою. Відповідно, для кожної вікової групи створюється оптимальний мікроклімат, який регулюється. Різні системи утримання (для молодшої і старшої вікових груп) мають різні підлоги. Так, особини віком 2-4 місяці мають пластикову підлогу з невеликими щілинами для відводу продуктів життєдіяльності, для старших осіб створено бетонну підлогу із більшими щілинами. У лабораторії представлені різні системи подачі корму, наприклад, система годівлі цеп-шайба.