Історія відкриття. Більшість конструкцій сільськогосподарської техніки сприймає складне навантаження, викликане взаємодією робочих органів з оброблюваним матеріалом. Характер навантаження конструкцій напряму залежить від фізико-механічних властивостей сільськогосподарських матеріалів та виконання технологічних операцій над ними. Таким чином, реальний процес навантаження при роботі з кожним конкретним видом сільськогосподарських матеріалів буде суттєво відмінний, проте створення обладнання під конкретний матеріал не є раціональним. Отже, майбутнім агроінженерам слід обов’язково знати загальну класифікацію сільськогосподарських матеріалів стосовно їх взаємодії з робочими органами машин, способи та методики визначення їх фізико-механічних властивостей та раціональне їх використання у технологічних операціях з метою забезпечення тривалої роботи елементів конструкцій навіть за несприятливих умов. Тому відкриття та обладнання лабораторії «Механіко-технологічних властивостей сільськогосподарських матеріалів» є необхідною складовою навчального процесу.
Основна спеціалізація. Надання здобувачам ВО знань з механіко-технологічних властивостей сільськогосподарських матеріалів як основи для конструювання робочих органів та проєктування технологічних процесів машин сільськогосподарського призначення, їх ефективного використання у виробничих процесах сільського господарства. Набуття практичних навичок з визначення фізико-механічних та технологічних властивостей різних груп сільськогосподарських матеріалів рослинного походження під час їх вирощування, збирання і транспортування.
В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів», «Сільськогосподарські машини», «Система Машина-поле» для здобувачів ВО зі спеціальності 208 Агроінженерія.
Матеріально-технічне забезпечення. Ваги лабораторні електронні Radwag, прилад для визначення статичного коефіцієнта тертя, прилад для визначення динамічного коефіцієнта тертя, прилад для визначення коефіцієнта внутрішнього тертя сипких матеріалів, прилад для визначення липкості ґрунту методом відривання, класифікатор обмолочування зернових культур, твердомір Ревякіна Ю.Ю., щільномір (пенетрометр) WILE SOIL, щільномір ґрунту ЛАН-М, решітний класифікатор, прилад для тарування пружин стиску, прилад для тарування пружин розтягу, стенд для визначення деяких параметрів та режимів роботи висівного апарату зернової сівалки, стенд для визначення впливу показника кінематичного режиму на роботу мотовила жатки, стенд для визначення технологічного процесу роботи циліндричного трієру, прилад для визначення характеристик сільськогосподарських матеріалів (Патент 52920 України на корисну модель. МПК G01N/00 та Патент 79060 України на корисну модель. МПК G01N3/00).
Додаткове обладнання: для визначення механічних характеристик сільськогосподарських матеріалів під час згинання консольно-закріпленого стебла; для визначення механічних характеристик сільськогосподарських матеріалів під час стискання; для визначення механічних характеристик сільськогосподарських матеріалів під час розтягання, додаткове обладнання для визначення механічних характеристик сільськогосподарських матеріалів під час перерізання.
Крім цього, лабораторія містить сучасне обладнання для проведення мультимедійних лекцій, виконання курсових та випускних кваліфікаційних робіт. В лабораторії створено умови для функціонування студентського наукового гуртка, учасники якого неодноразово ставали переможцями і призерами студентських олімпіад.