Історія відкриття. Стрімкий розвиток агровиробництва України зумовив необхідність підготовки фахових спеціалістів із знаннями та вміннями в галузі використання систем точного землеробства. Протягом кількох років здобувачі вищої освіти і партнери-стейкхолдери Сумського НАУ підкреслювали необхідність забезпечення відповідної матеріально-технічної бази на інженерно-технологічному факультеті. Результатом спільної роботи стало відкриття на весні 2015 року Центру точного землеробства Сумського НАУ, до створення якого долучились компанії-партнери: HORSCH, Миронівський хлібопродукт, KERNEL, ІМК, Agroprosperis. Створення відповідної матеріально-технічної бази зумовило відкриття освітньої програми «Системи точного землеробства» зі спеціальності 208 Агроінженерія. Постійне оновлення навчального обладнання (стендів, демонстраційних зразків тощо) дозволяє здобувачам знайомитись з передовими розробками у галузі, що дозволяє випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Основна спеціалізація. Вивчення системи точного землеробства, набуття навичок користування сучасним прикладним ПО. Вивчення апаратного та машинного забезпечення для систем точного землеробства.

В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін «Геоінформаційні системи та інформаційні технології в точному землеробстві», «Апаратне забезпечення в системах точного землеробства», «Машинне забезпечення в системах точного землеробства», «Економіка виробництва із застосуванням інноваційних технологій у рослинництві», «Інформаційні технології та система точного землеробства», «Інформаційні технології та система точного землеробства», «Сільськогосподарська техніка», «Експлуатація машин і обладнання», «Машинне забезпечення агротехнологій» для здобувачів ВО зі спеціальностей 208 Агроінженерія, 201 Агрономія, 141 Електроенергетика електротехніка та електромеханіка.

Матеріально-технічне забезпечення. Макети на основі висівних секцій посівних комплексів HORSCH MAESTRO та PRECISION PLANTING, які використовуються для вивчення конструкції сучасних посівних машин точного висіву, отримання практичних навичок з налаштування сільськогосподарських машин тощо. Мобільна метеорологічна станція, що обладнана датчиками для визначення метеоролологічних умов повітря та ґрунту дозволяє визначати в реальному часі умови виконання технологічних операцій рослинництва і тваринництва (температура, вологість, швидкість та напрямок вітру, рівень сонячної радіації тощо). Здобувачі ВО мають можливість вивчити будову та особливості експлуатації такого обладнання для отримання, накопичення та аналізу даних про навколишнє середовище з подальшим їх застосуванням. Зразки навігаційного обладнання машин компанії John Deere (антени, монітори, курсовказівники) допомагають здобувачам ВО ознайомитись з їх будовою та технічними характеристиками, вивчити особливості їх використання, налаштування, обслуговування та експлуатації.

Аудиторія обладнана мультимедійним проектором з інтерактивною дошкою. Здобувачі ВО мають можливість використовувати передовий софт, завдяки якому в них є доступ до сучасних цифрових платформ для точного землеробства (ClimateFieldView, Cropio, Cropmonitoring, OneSoil тощо). Це дає можливість здобути навички отримання та аналізу даних для прийняття ефективних управлінських рішень. Також на ПК встановлено AR- та VR-симулятори керування технікою відомих світових виробників (John Deere, CLAAS, Case IH тощо), які дозволяють здобувачам ВО отримати навички керування сучасними агрегатами.