Історія відкриття. Лабораторія «Конструкції тракторів і автомобілів (теорія тракторів і автомобілів)» має багаторічну історію, вона була відкрита одночасно з інженерно-технологічним факультетом. Оскільки, що в минулому, що зараз, важко уявити фахового агроінженера, який не знає конструкції чи особливостей експлуатації мобільних енергетичних засобів. В стінах цієї аудиторії починали своє навчання багато видатних випускників Сумського НАУ. Проте зараз основна задача, яка ставиться перед викладачами кафедри агроінжинірингу Сумського НАУ – це оновлення матеріально-технічної бази цієї аудиторії із залученням нових зразків вузлів та механізмів сучасних мобільних енергетичних засобів, як вітчизняного, так і закордонного виробництва.

Основна спеціалізація. Вивчення конструкції, регулювання та технічного обслуговування вузлів мобільних енергетичних засобів. В аудиторії проводяться лабораторно-практичні занятя з налаштування паливної системи ДВЗ, зокрема, паливних насосів рядного та розподільного типів. Є можливість вивчати роботу ДВЗ, проводити дослідження їх роботи та знімати регулювальні чи експлуатаційні характеристики дизеля тощо.

В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін «Трактори та автомобілі»; «Енергетичні засоби»; «Експлуатація машин і обладнання»; «Транспортні засоби»; «Теорія тракторів і автомобілів» для здобувачів ВО зі спеціальностей 208 Агроінженерія (рівнів «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр») та 275 Транспортні технології.

Матеріально-технічне забезпечення. Обкатувально-гальмівний стенд КИ-5543 з двигуном Д-144 (використовується для знаття характеристик та регулювання параметрів двигуна); Стенд КК-2222; Стенд КИ-921М (використовуються для регулювання паливних насосів високого тиску дизельних двигунів); розріз силового агрегату (двигун та коробка передач) автомобіля ЗІЛ-431, 410; розріз силового агрегату (двигун та коробка передач) автомобіля ГАЗ-53; розріз силового агрегату (двигун та коробка передач) автомобіля КАМАЗ-5320; автоматична трансмісія з гідротрансформатором; розріз коробки передач трактора ХТЗ-17222; розріз коробки передач трактора Т-150; розрізи ведучих мостів автомобілів (використовується для вивчення будови, регулювання та технічного обслуговування вузлів тракторів і автомобілів).