Історія відкриття. Інноваційний модуль отримання та переробки молока був створений на базі лабораторії машинного доїння 24 грудня 2020 року. Обладнання для оновленої лабораторії надали компанії-партнери Сумського НАУ – крафтова сироварня O’BEREG та Ічнянський молокозавод. Окрім традиційних технік виробництва молочної продукції здобувачі вищої освіти у цій лабораторії зможуть також вивчати крафтові технології її виготовлення, які сьогодні набувають все більшої популярності. Основна мета створення – це надання здобувачам знань і вмінь, що дозволять їм повноцінно керувати процесом отримання та первинної переробки молока на підприємствах, агрофірмах та молочних фермах.

Основна спеціалізація. Сучасна лабораторія для підготовки висококваліфікованих фахівців-інженерів за напрямком тваринництво та первинна переробка молока.

В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін («Машини та обладнання для тваринництва», «Машини і обладнання для переробки і зберігання с.-г. продукції», «Сільськогосподарська техніка») для здобувачів ВО зі спеціальностей (208 «Агроінженерія», 181 «Харчові технології»).

Матеріально-технічне забезпечення. Лабораторія, в якій поєднано обладнання для отримання молока та його подальшої переробки. Серед устаткування для отримання молока можна виділити доїльну установку «Паралель», яка була дещо укорочена, щоб мати змогу більш наочно її показувати здобувачам. Дана установка була надана компанією «Obereg» і, зокрема, Опришком Леонідом Олександровичем. Молокопроводи були зроблені прозорими, а на комп’ютері відображається кількість отриманого молока, тиск в установці та ін. для того, щоб здобувачі мали можливість детально ознайомитись із системою. Резервуар-молокозбірник накопичує молоко та перекачує його вже до охолоджувача. Звідти молоко подається до пастеризатора трубчастого типу, який люб’язно надали партнери – компанія «Ічнянський завод сухого молока та масла». Пастеризатор є робочим зразком і також має багато прозорих елементів, що покращує сприйняття інформації по особливостям його будови. Для зручності здобувачів встановлено мультимедійну установку для наочної демонстрації матеріалу, після чого здобувач має змогу приступити до самостійного опрацювання за спеціально розробленими партами. Унікальність цієї лабораторії полягає в тому, що вона повністю діюча і будь-який компонент можна запустити. Це важливо для майбутніх інженерів, оскільки вони мають змогу ознайомитись із устаткуванням не з книг, а наочно.