Фаріда ХАРЧЕНКО, к.т.н., доцент

Фаріда Харченко

Кандидат технічних наук, доцент кафедри агроінжинірингу

E-mail: faridakharchenko@gmail.com

ORCID https://orcid.org/0000-0002-0815-4691

Scopus ID 57189442414

Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=TAzZ_-8AAAAJ

2000-2005 – навчання на факультеті переробки і зберігання сільськогосподарської продукції Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, спеціальність «Обладнання переробних і харчових виробництв», диплом з відзнакою;

2004-2005 –навчання на кафедрі ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування та соціально-гуманітарних дисциплін»Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, диплом магістра філософії;

2005-2008 – навчання в аспірантурі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, спеціальність 05.05.11 – «Машини та засоби механізації сільськогосподарського виробництва»;

З 2005 року працювала на посадах лаборанта, асистента Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка;

2010 – захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – «Машини та засоби механізації сільськогосподарського виробництва» на тему «Обґрунтування параметрів процесу і розробка решіт для вібровідцентрового сепарування насіння кукурудзи»;

2011-2022 рр. – доцент кафедри деталей машин та підйомно-транспортних машин Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Основні навчальні дисципліни «Основи конструювання деталей машин»,«Підйомно-транспортні машини».

За період науково-педагогічної діяльності видано 35 наукових та методичних праць, автор 3 навчальних посібників у співавторстві, 1монографії, у т.ч. 32наукових статей у фахових виданнях, включених до переліку затвердженого АК МОН України; 3 статей у наукометричних базах індексованих Scopus; 3патентів на корисну модуль України; 6 методичних рекомендацій з лабораторно-практичних та самостійних робіт; 10 тез доповідей на міжнародних конференція одноосібних та у співавторстві.

Напрям наукових досліджень Підвищення ефективності процесів післязбиральної обробки зерна та підготовки насіннєвого матеріалу.

Участь у міжнародних проектах:

1-й семінар з експериментальної та обчислювальної механіки – стартова зустріч WECM’22 +DIACMEC Canalet to Project в Любліні (Польща).

Підвищення кваліфікації (стажування):

Міжнародне стажування: Місце: кафедра польсько-українських досліджень Ягеллонського університету в Кракові(Польща). Термін: з 12 лютого по 20березня 2022 року. Тема: «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: Європейський досвід». Кредити: 6 ECTS.

Харченко Ф.М.:

стипендіат Харківської обласної державної адміністрації імені О.Н. Соколовського в галузі «Аграрні науки».