Вертикально-інтегрована система підготовки кадрів для аграрного бізнесу Північного Сходу України

Сучасна Україна має шалені темпи оновлення і впровадження найсучасніших технологій. Війна показала, скільки збіжжя виробляли в Україні і як від них залежить цілий світ. Аграрний сектор сьогодні є самим привабливим для інвестицій, і саме аграрний сектор має найвищі темпи відновлення. Однак, сучасні технології в агровиробництві вимагають підготовлених фахівців, які можуть працювати з сучасною технікою і здатні використати її повний потенціал.

Задля вирішення цієї задачі спільними зусиллями Сумської обласної державної адміністрації, Сумським національним аграрним університетом, Департаментом освіти і науки Сумської ОДА, Навчально-методичним центром ПТО у Сумській області, Департаментом агропромислового розвитку Сумської ОДА, закладами професійної (професійно-технічної) освіти  Сумської області та Аграрним Бізнесом розроблена унікальна в своєму роді освітня Вертикально-інтегрована система підготовки кадрів для аграрного бізнесу Північного Сходу України, яка включає глибокий аналіз у потребі фахівців агроінженерного напряму для підприємств Сумської,  Чернігівської та Полтавської областей, визначення основних кваліфікаційних вимог для випускників, розроблена форма інтегрованого навчання між закладами професійної (професійно-технічної) освіти  Сумської області та Сумським національним аграрним університетом. Під час навчання учень отримує не лише документи державного зразку на право керування аграрною технікою, а й практичні навички і вміння її використання та знання щодо її технічного сервісу, використання цифрових платформ при планування та виконанні технологічних операцій, ефективність використання безпілотних летальних апаратів, які здобуває у Центрі точного землеробства ім. М. Довжика та єдиному в Україні Smart-полігоні.

Система підготовки фахівців направлена на опановування ними найсучасніших знань для аграрного виробництва, які потребує сучасний бізнес.

Реалізація системи знизить рівень безробіття, забезпечить аграрний сектор професійними кадрами, які одразу після закінчення навчання готові виконувати весь «функціонал» сучасного оператора з експлуатації агротехніки, що забезпечить сталий розвиток агропідприємств і розвиток економіки у Державі в цілому. Вже сьогодні система підготовки кадрів показує важливість сучасної матеріальної бази та ефективне її використання висококваліфікованими викладачами. Сумський національний аграрний університет є яскравим прикладом симбіозу Влади, Бізнесу і Освіти.