45 років Сумському НАУ! Шлях до успіху починається тут!

45 років Сумському НАУ! Шлях до успіху починається тут!

Інженерно-технологічний факультет – потужна складова Сумського національного аграрного університету, це частина історії СНАУ та рушій його майбутнього. ІТФ демонструє постійне вдосконалення відповідно до міжнародних стандартів, практикує інноваційні підходи в організації освітнього процесу, наукової роботи та формування провідних компетентностей кваліфікованих випускників.

Багатою є історія факультету, адже ІТФ як факультет механізації сільського господарства розпочав підготовку інженерів-механіків ще з 1 вересня 1978 р. у складі Сумського філіалу харківського сільськогосподарського інституту ім. В. В. Докучаєва. Відкриття факультету з однією спеціальністю «Механізація сільського господарства» було пов’язане з необхідністю забезпечення північно-східних областей України інженерами-механіками.

Упевнено можна стверджувати, що протягом 44 років факультет успішно виконує поставлене завдання. За час існування факультету відбулося 40 випусків – близько 5000 кваліфікованих інженерів розлетілися з alma mater всіма куточками України. І саме студенти є головною гордістю факультету, адже серед них багато науковців, дослідників, підприємців, які розвивають країну, та спеціалістів своєї справи.

Кожного дня Інженерно-технологічний факультет крокує вперед, упевнено набирає оберти, іде в ногу із сучасними запитами та сміливо дивиться в амбітне майбутнє.

Новий день – новий крок!

Актуальні спеціальності та організація освітнього процесу

На сьогодні на інженерно-технологічному факультеті готують фахівців освітнього ступеня «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії» за трьома актуальними спеціальностями: 208 «Агроінеженерія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)».

Організацію діяльності та управління навчально-виховним процесом на факультеті виконують вчена й методична ради, деканат і 7 кафедр: «Тракторів, сільськогосподаських машин та транспортних технологій». «Технічного сервісу», «Проектування технічних систем», «Охорони праці та фізики», «Експлуатації техніки», «Вищої математики», «Енергетика та електротехнічних систем». На кафедрах факультету працюють 6 докторів наук, професорів та 30 доцентів.

Приємним та перспективним є досягнення зі зміцнення науково-викладацького колективу: за останні 5 років під керівництвом науково-педагогічних працівників на факультеті були захищені 4 докторські та 10 кандидатських дисертацій.

Визнання на міжнародному та всеукраїнському рівнях

Викладачі та студенти факультету неодноразово були відзначені дипломам, подяками та нагородами Кабінету Міністрів України, Сумської обласної адміністрації, Департаменту освіти і науки СОДА, Сумської міської ради, Управління освіти і науки СМР, а також інших установ та організацій. Учасники колективу протягом останніх п’яти років також були стипендіатами Кабінету Міністрів України, голови Сумської ОДА.

Студенти факультету щороку стають переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів наукових робіт.

Важливим та заслуженим було й відзначення представників наукової школи професора Тарельника В’ячеслава Борисовича, премії Кабінету Міністрів України за розроблення та впровадження інноваційних технологій.

Потужний розвиток матеріально-технічної бази

Ще з початку 2000-х років колективом факультету було обрано вектор на посилення співпраці з провідними компаніями України та закордону з питань освіти студентів, створення новітніх лабораторій, здатних включити здобувача освіти в сучасний процес організації сільського господарства та допомогти йому засвоїти необхідні професійні компетентності.

За останні 5 років були створені та презентовані на широкий загал 6 лабораторій, аналогів яким немає в Україні:

Зараз матеріально-технічна база факультету нараховує понад 20 сучасних лабораторій з трьох спеціальностей, що дозволяє провадити освітній процес на високому професійному рівні та готувати відмінних фахівців.

Проєкти співпраці з іноземними ЗВО та вітчизняним бізнесом

Сучасний освітній процес не можливо уявити без міжнародних контактів, без студентської мобільності та обміну досвідом зі світом. Проактивний підхід до співдії із закордонними закладами давно став базою здобуття професії на факультеті.

Це підтверджується активною співпрацею із Чеським університетом наук про життя. Завдяки такій освітній синергії представники факультету мають додаткову змогу для проведення досліджень та публікації своїх наукових розробок. Триває також багаторічна співпраця зі Сілезьким політехнічним університетом (м.Гливиця, Польща), Політехнікою Свентокрижською (м.Кельце, Польща), Інститутом прикладної фізики Академії наук Молдови та багатьма іншими.

Активною також є співпраця з представниками українського бізнесу. Адже СНАУ має потужну наукову спільноту, яка допомагає машинобудівним підприємствам значно покращити свою продукцію. Так, викладачі Інженерно-технологічного факультету долучилися до удосконалення деяких деталей та механізмів продукції Elvorty, Лозівського ковальсько-механічного заводу, Товариства реалізації інженерних задач (ТРІЗ).

 За останні п’ять років стіни факультету відвідала велика кількість високопосадових гостей, серед яких Прем’єр-міністр України (2016-2019 р.)  Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України (2016-2019 р.) Лілія Гриневич, депутати Верховної Ради України, голови обласних рад, обласних державних адміністрацій, менеджмент та головні фахівці різних закордонних та вітчизняних компаній.

Щороку на базі факультету відбувається близько десяти потужних заходів різних напрямів: від наукових конференцій до освітньо-практичних тренінгів та підвищення кваліфікацій; від ознайомлювально-розвивальних Днів поля до інноваційних презентацій-виставок, від профорієнтаційних заходів до творчо-наукових студій.

Такі активності об’єднують не тільки студентську та викладацьку спільноти, а ще й представників влади, бізнесу та небайдужих громадян міста.

Крок за кроком Інженерно-технологічний факультет забезпечує невпинний позитивний розвиток, а також інтеграцію у європейський, а згодом і у світовий освітньо-науковий простір.

Головна візія нашого факультету – першість в інноваційній освіті та актуальній науці, які здатні забезпечити підготовку висококваліфікованих компетентних фахівців та удосконалення сільськогосподарського машинобудування.

Саме тому ми ставимо амбітні плани на майбутнє та впевнені, що з легкістю їх досягнемо! Так, попереду нас чекає відкриття лабораторії «Транспортних технологій», модулю «Hog Slat птахівництво», Класу академії компанії «Клаас Україна». Віримо в наших колег та сподіваємося, що найближчим часом до факультету додадуться щонайменше 2 кандидати наук, доценти.

 

Інженерно-технологічний факультет СНАУ є флагманом науково-педагогічної школи з підготовки інженерів, транспортників та енергетиків північно-східного регіону нашої держави.

Ми впевнено рухаємося вперед та, надійно опираючись на багату історію факультету, творимо майбутнє. Кожен знає:

«Шлях до успіху починається тут!»

З днем народження, любий СНАУ! Живи, розквітай та перемагай!

З повагою декан Інженерно-технологічного факультету, Михайло Якович Довжик.