Спеціальність G3 «Електрична інженерія»

На інженерно-технологічному факультеті Сумського НАУ ведеться підготовка здобувачів вищої освіти зі спеціальності G3 «Електрична інженерія» за наступними освітніми програмами:

– ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;

– ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» другий (магістерський) рівень вищої освіти.

Об’єкти вивчення та діяльності за освітніми програмами:

– установи та організації галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, підприємства електроенергетичного комплексу, електротехнічні та електромеханічні компанії.

– процеси виробництва, передачі, розподілення та споживання електричної енергії на електричних станціях, в електричних мережах та системах;

– процеси перетворення електричної енергії в електромеханічних системах;

– аналіз безпеки, підвищення надійності та збільшення терміну експлуатації електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного обладнання.

Цілі навчання за освітніми програмами:

– підготовка фахівців, здатних конструювати, проектувати, експлуатувати, виконувати монтаж, налагодження та ремонт, впроваджувати новітні технології, проводити наукові дослідження.

– практичне застосування знань і вмінь в сфері енергетики до конкретних умов господарювання.

Зміст предметних областей освітніх програм:

– поняття, концепції, стратегії, принципи та їх використання для пояснення і дослідження фактів та прогнозування результатів функціонування енергетичних систем та технологій енергетики;

– опанування теоретичними основами використання та обґрунтування енергетичних систем з метою ефективного енерго- та ресурсозбереження;

– фундаментальні знання теорії електротехніки, оптимізації електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних систем і комплексів, їх використання для інновацій та досліджень режимів роботи електричних станцій, мереж та систем, електричних машин та електроприводів.

Придатність до працевлаштування випускників за освітніми програмами.

Діяльність у сфері виробництва, освіти та науки. Адміністративна, дослідницька, консультативно-дорадницька та викладацька діяльність сфері електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Спеціаліст з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки здатний до виконання роботи в електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних підрозділах підприємств, забезпечення взаємодії всіх видів електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних підрозділів та організації обслуговування споживачів з наданням широкого спектру послуг.

Місце працевлаштування за освітніми програмами.

Підприємства галузі енергетичної інженерії, енергогенеруючі та енергопостачальні підприємства, структурні підрозділи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, науково-дослідні, проектно-технологічні установи, вищі навчальні заклади та коледжі електротехнічного та енергетичного спрямування та інші установи і організації.

Терміни навчання за освітніми програмами.

– ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» перший (бакалаврський) рівень вищої освіти – на основі ПЗСО чотири роки і на основі раніше здобутого рівня вищої освіти – два роки;

– ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» другий (магістерський) рівень вищої освіти – один рік чотири місяці.

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ ТА ЗАГАЛЬНІ ДОКУМЕНТИ