СТЕЙКХОЛДЕРИ  – РЕАЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК ВИРОБНИЦТВА ІЗ НАВЧАННЯМ

Стартував новий проєкт «АгрокебетиPRO: зернові та олійні» започаткований Українським клубом аграрного бізнесу” (УКАБ) та “Агрокебети” за підтримки програми USAID АГРО.

Освітній проєкт «Агрокебети» ініційовано Алексом Ліссітсею та реалізується асоціацією УКАБ з 2019 року. Його мета – підготовка фахівців (farm managers) нового покоління для потреб сучасного агробізнесу. Новітній освітній проєкт «Агрокебети» реалізується в дев’яти  закладах вищої освіти, в тому числі і Сумському НАУ. Проєкт підтримують провідні компанії України: New Holland Agriculture, ІМК, Bayer, Галс Агро, МХП, Agricom Group, Vaderstad, ADAMA, Agrosem, Credit Agricole, Pottinger, AgroHub, Drone.ua, HarvEast, Посольство Королівства Нідерланди в Україні, International Finance Corporation.

В рамках цього проекту,  за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл, започатковано створення сучасного Навчального центру для підготовки та перепідготовки фахівців у секторах зберігання та переробки зернових і олійних культур, що має на меті  пом’якшити вплив зростаючого кадрового дефіциту, підвищувати кваліфікації професійних кадрів,  сприяти опануванню нових технологій у галузі зберігання зерна (елеватори), переробки зернових та олійних культур і виготовлення продуктів харчування або кормів/комбікормів. Центр планується забезпечити новітнім обладнанням і спеціалізованими ресурсами для навчання.

Так в рамках цього проекту Інженерно-технологічний факультет Сумського НАУ на цьому тижні вже отримав перше презентаційне мультимедійне обладнання для облаштування центру навчання на базі факультету.  Також це обладнання стане в нагоді для провадження навчального процесу здобувачів вищої освіти зі спеціальностей факультету, а саме – 133 Галузеве машинобудвання, 208 Агроінженерія, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та буде актуальним в якості матеріально-технічної бази для майбутніх спеціальностей, що плануються до відкриття.

У зв’язку з цим виловлюємо велику подяку від Сумського НАУ, Олегу Хоменку, Генеральному директору УКАБ, за співпрацю та за допомогу в  отриманні сучасного обладнання, Романчук Галині Вікторівні, фінансовому директору УКАБ.

Співпраця з аграрними компаніями стане важливим етапом отримання практичних знань та навичок для студентів, які згодом зможуть використати їх у розвитку аграрного сектору України.