СНАУ розвиває співпрацю з колегами, представниками виробництва та постачальниками аграрної техніки!

Здобувачам освіти інженерно-технологічного факультету випала чудова нагода бути присутніми на гостьовій онлайн-лекції від партнерів СНАУ –  CLASS та АТС.

Лекція на тему “Робочі вузли та системи автоматизації сучасних зернозбиральних комбайнів на прикладі комбайнів CLAAS”, відбулась  21 травня 2024 року, яку провів керівник департаменту продукт–менеджменту та академії ТОВ “CLAAS УКРАЇНА” Віталій БОРТУН. Лекція була дуже інформативною та актуальною, особливо для здобувачів освіти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 208 «Агроінженерія» та здобувачів третього освітньо-наукового рівня  133 спеціальності «Галузеве машинобудування», до лекції також приєднались викладачі ІТФ.

Лектор професійно висвітлив матеріал лекції, а саме основні конструктивні вузли комбайнів на прикладі зернозбирального комбайну LEXION. Була детально розглянута робота комбайна LEXION, його конструкція та функціональні можливості. Особливу увагу було приділено новітнім досягненням, зокрема системам автоматизації процесів, системи підтримки оператора CEMOS DIALOG та CEMOS AUTOMATIC, завдяки яким оптимізується продуктивність комбайну та в загальному виразі сприяє підвищенню ефективності роботи.

Що особливо сподобалося здобувачам, так це практичний підхід лектора. Знаходячись безпосередньо в центральній Академії CLAAS у Німеччині, лектор продемонстрував повузлові компоненти системи обмолоту та сепарації, що дозволило краще зрозуміти їхню роботу в реальних умовах. Крім того, лектор відповідав на запитання студентів, пояснюючи складні технічні аспекти простою і зрозумілою мовою.

Здобувачі освіти відзначили, що отримали не лише теоретичні знання, а й практичні поради, які можуть стати у нагоді в їхній майбутній професійній діяльності. Ми з нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі з цікавими та компетентними лекторами, які допоможуть нам дізнаватися більше про роботу та сучасні технології в аграрному секторі.