При вивчені дисципліни «Матеріалознавство та ТКМ» здобувачам освіти надана можливість опанувати навички роботи на зварювальному обладнанні в різних режимах.
Здобувач другого курсу інженерно-технологічного факультету Роман Голіков поділився своїми враженнями:
«Мої враження від проведеного навчання на зварювальному апараті. Зварювання – це процес, що вимагає точності, вміння та великої уваги до деталей. Навчання на зварювальному апараті було цікавим досвідом, який викликав у мене ряд вражень.
Перше, що мене вразило, це складність процесу зварювання. На початок навчання я зрозумів що процес зварювання – це не просто приєднання двох кусків металу один до одного, а й складний процес який вимагає знань про різні методи зварювання, режим роботи, вибір матеріалу та відповідного електроду для нього і його правильне використання. Ще мене вразило – це відчуття власної точності та уважності. Зварювання вимагає дуже точного контролю руху рук та контроль електрода. Кожен не вдало зроблений рух викликає неякісне зварювання, так на початку навчання у мене, не виходив гарний та якісний шов, він був занадто тонкий та нерівномірний.
Але через декілька спроб, завдяки моїй наполегливості та вказівкам майстра у мене вийшов гарний та якісний зварний шов.
Мені сподобався процес навчання на зварювальному апаратові, хочу подякувати нашому викладачеві за змогу покращити професійні навички у цьому складному та дуже цікавому процесі!»
Навчання в університеті це не лише читання підручників, запис конспектів, розв’язання задач. Здобувачі повинні опановувати і практичні навички.