ЛАБОРАТОРІЯ «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ» (АУДИТОРІЯ 208М)

ЛАБОРАТОРІЯ «ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ» (АУДИТОРІЯ 208М)

Історія відкриття. Заснована у 2015 році, забезпечення лабораторії було здійснене за допомогою керівництва факультету, викладачів та лаборантів кафедри, а також «КПП Квалітет». Альтернативна енергетика і енергозберігаючі технології зараз є найбільш досліджуваними і перспективними областями дослідження. Відновлювана енергетика знаходить своє застосування в різноманітних умовах. Лабораторія була створена для забезпечення студентів літературою і матеріальною базою для дослідження цих технологій.

Основна спеціалізація. Під час практичних і лабораторних занять студенти в цій лабораторії можуть дізнатися про енергоменеджмент, застосування сонячних панелей, вітроустановок, біогазових установок. Лабораторія є майданчиком для наукових досліджень в галузі альтернативної енергетики, енергозберігаючих технологій. Сьогодні лабораторія продовжує розвиватися, вдосконалювати методи досліджень та розробки, а також залучати нові технології та наукові напрями для розвитку альтернативної енергетики в Україні.

В аудиторії проводяться заняття та семінари з дисциплін «Енергетичні та екологічні основи в забезпеченні та використанні поновлюваних джерел енергії»; «Екологічні аспекти раціонального енергокористування»; «Енергозабезпечення та використання поновлюваних джерел енергії»; «Джерела енергії та довкілля»  для здобувачів ВО зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (рівнів: молодший бакалавр, бакалавр, магістр).

Матеріально-технічне забезпечення. Матеріальне забезпечення лабораторії дозволяє проводити роботи: «Розрахунок основних параметрів біогазових установок», «Елементи розрахунку плоского сонячного колектору», «Вивчення основних етапів розрахунку акумуляторів енергії», «Вивчення будови і роботи геліоустановок для систем опалення» та ін.